Treningi

Profilaktyka i zapobieganie kontuzjom w sporcie

Regularny trening fizyczny zarówno na poziomie zawodowym, jak i amatorskim wiąże się z ryzykiem wystąpienia kontuzji.  Im częściej trenujesz, im cięższe są Twoje treningi, tym bardziej ryzyko urazu wzrasta. Dlatego bardzo ważne jest, aby rozwijać swoje ciało w sposób holistyczny.

Najnowsze badania naukowe pokazują, że osoby regularnie uprawiające sport powinny uwzględnić w swoich przygotowaniach trening uzupełniający opierający się o ćwiczenia funkcjonalne i siłowe, które wzmocnią aparat ruchu i przygotują go na obciążenia związane z uprawianą dyscypliną sportu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych sportowców, opracowaliśmy własną koncepcję treningu uzupełniającego, który w dużym stopniu niweluje ryzyko  wystąpienia kontuzji.

Treningi są dostosowane indywidualnie do potrzeb oraz możliwości każdego zawodnika.

Wykonujemy testy medyczne i funkcjonalne, w oparciu o najnowszą wiedzę i doświadczenie w przygotowaniu fizyczny najlepszych polskich sportowców.

Mamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu kontuzji oraz profilaktyce urazów sportowych.

KTO PROWADZI TRENINGI?

Treningi prowadzi  Dorian Łomża – trenera przygotowania motorycznego polskich olimpijczyków.

Dorian przygotowuje najlepszych polskich sportowców a jego skuteczność potwierdzona jest wynikami na najważniejszych zawodach sportowych. Przygotowywał m.in.

Anita Włodarczyk – rzut młotem – złoty medal Igrzysk Olimpijskich Rio 2016

Oktawia Nowacka – pięciobój nowoczesny – brązowy medal Igrzyska Olimpijskich Rio 2016

Marta Puda – szermierka – brązowy medal Mistrzostw Europy 2018

Polska Kadra Kanadyjkarzy – kilkadziesiąt medali Mistrzostw Europy i Świata w latach 2017-2019

 

Dorian jest odpowiedzialny za tworzenie programów powrotu zawodników do sportu po doznaniu kontuzji. Pomógł wielu polskim sportowcom m.in. Arturowi Kuciapskiemu ( v-ce Mistrz Europy w biegu na 800m)  Aleksandrze Shelton ( medalistka Mistrzostw  Świata i Europy w szermierce) czy Paulinie Paszek ( medalistka Mistrzostw Świata w kajakarstwie).

GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ TRENINGI?

Treningi odbywają się w Carolina Medical Ceneter – jednej z najnowocześniejszych placówek medycznych w Europie zajmujących się szeroko pojętą medycyną sportową.

 

JAKI JEST KOSZT TRENINGU?

Koszt treningu – 200zł/ 60 min

Treningi mają charakter indywidualnych zajęć i są dostosowane do potrzeb i możliwości zawodnika uwzględniając specyfikę sportu jaką uprawia.

Oferta treningowa skierowana jest zarówno dla sportowców zawodowych jak również osób amatorsko lub rekreacyjnie uprawiających aktywność fizyczną.

Aby się zapisać umów się na wizytę pisząc na maila:

kontakt@treningzawodowca.pl

Wspólnie zdiagnozujemy Twoje najsłabsze ogniwa i abyście mogli lepiej, bezpieczniej i bardziej efektywnie trenować!

Dorian Łomża

Dorian Łomża

Trener przygotowania motorycznego, trener personalny, instruktor kulturystyki i lekkiej atletyki