Inne

Ebook- przygotowanie do sezonu narciarskiego

Długo wyczekiwany e-book jest już dostępny!

Obowiązkowa lektura dla wszystkich osób, które chcą się przygotować się do sezonu narciarskiego!

 

Książka powstała we współpracy doświadczonego fizjoterapeuty sportowego z wieloletnim stażem oraz trenera przygotowania motorycznego współpracującego z najlepszymi polskimi sportowcami.

Połączenie wiedzy i wspólnych doświadczeń zaowocowało powstaniem pierwszej książki w formie elektronicznej zawierającej zarówno instruktaż do ćwiczeń, jak również materiały video przeznaczone dla narciarzy.

 

Co znajdziesz w środku?

Przygotowaliśmy dla was 2 części e-booka:

Część 1

Ten e-book przeznaczony jest dla wszystkich narciarzy (niezależnie od stopnia umiejętności narciarskich), którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z treningiem przygotowania motorycznego, ani ćwiczeniami na siłowni.

Znajdziecie tutaj podstawowe ćwiczenia funkcjonalne, które przygotują was do sezonu narciarskiego!

Zawarte ćwiczenia możecie wykonywać zarówno w domu jak i w klubie fitness.

Część 2

W części 2 e-booka znajdziecie bardziej zaawansowane ćwiczenia, przeznaczone dla osób, które posiadają przynajmniej dwuletnie doświadczenie w treningu siłowym i szukają gotowych planów treningowych, dzięki którym przygotują swój układ ruchu pod specyfikę zjazdu na nartach.

Do wszystkich ćwiczeń przygotowaliśmy materiały video prezentowane przez Ewelinę Marcisz– polską biegaczkę narciarską, uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku, trzykrotną uczestniczkę Mistrzostw Świata, dziesięciokrotną medalistkę Mistrzostw Polski. Obecnie trenerka Paraolimpijskiej Kadry Narodowej w Biegach Narciarskich i Biathlonie oraz ekspert stacji Eurosport.

Dlaczego powinieneś przygotować się do sezonu narciarskiego?

Liczba wypadków, jakiej doznają narciarze, wzrasta z każdym kolejnym rokiem. Przyczyn wystąpienia urazów jest wiele, a jedną z nich jest brak prawidłowego przygotowania fizycznego do tego rodzaju aktywności. Niestety kontuzje doznane na stoku zazwyczaj są rozlegle i często kończą się na stole operacyjnym. Za tym idzie też długa, wielomiesięczna rehabilitacja. Niezależnie czy jesteś doświadczonym narciarzem, czy dopiero rozpoczynasz przygodę ze sportami zimowymi, powinieneś odpowiednio przygotować swój układ ruchu.

Każdego roku liczba nieprzygotowanych narciarzy, którzy trafiają do nas na terapię po doznanym urazie jest tak duża, że skłoniło nas to do napisania tego e- booka. Wierzymy, że będąc odpowiednio przygotowanym do wymagań jakie stawia przed nami narciarstwo wielu wypadków można uniknąć.

Mamy nadzieję, że dzięki tej lekturze, naszym wskazówkom i sumiennemu treningowi poczujesz się mocniejszy i będziesz gotowy na wyjazd na narty jak nigdy do tej pory.

E-book cz. 1  29.99 zł

Kup teraz!

E-book cz. 2  29.99 zł

Kup teraz!

Pakiet cz. 1 + cz. 2  39.99 zł

Kup teraz!


Autorzy:

Cecylia Czymbor

Fizjoterapeutka sportowa

W swojej karierze współpracowała z wieloma Kadrami Narodowymi i Klubami Sportowymi. Była także fizjoterapeutką w sztabie medycznym Misji Olimpijskiej w Rio de Janeiro 2016, gdzie opiekowała się naszymi olimpijczykami. Na co dzień pomaga zarówno profesjonalnym sportowcom, jak i amatorom wrócić do formy po kontuzji.

Zajmuje się także profilaktyką urazów, gdzie wykonując proste testy i obserwując wzorce ruchowe, zwraca uwagę na najsłabsze ogniwa w ciele zawodnika.

Ukończyła krakowski AWF na kierunku Fizjoterapia. Swoją wiedzę pogłębia poprzez uczestnictwo w największych międzynarodowych konferencjach medycyny sportowej m.in. konferencjach medycznych FIFY czy FC Barcelony. Dodatkowo wiedzę zdobywa poprzez kursy i staże zagraniczne (Bolonia, Londyn, Los Angeles) u boku najlepszych lekarzy, ortopedów i fizjoterapeutów.

Jest jedną z założycielek projektu „eFizjo Szybszy powrót po kontuzji”, gdzie kompleksowo wykorzystuje doniesienia ze świata nauki, a także zdobycze technologii, by pomóc pacjentom wyjść z kontuzji jeszcze szybciej.

https://www.facebook.com/efizjopl

 

Dorian Łomża

Trener przygotowania motorycznego, trener personalny, instruktor kulturystyki i lekkiej atletyki.

Na co dzień pracuje z zawodnikami na najwyższym poziomie sportowym: odpowiada za ich przygotowanie fizyczne. Łączy wiedzę z zakresu fizjoterapii, treningu funkcjonalnego, biomechaniki i fizjologii wysiłku fizycznego. Współpracuje z najlepszymi ośrodkami sportowymi w Polsce i za granicą.

Swoją wiedzę zdobywał, kończąc studia magisterskie w Wyższej Szkole Edukacja w Sporcie ze specjalizacją trener przygotowania motorycznego, oraz studia podyplomowe AWF Warszawa na kierunku Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie.

Obecnie jest wykładowcą akademickim, szkoleniowcem, autorem książki Trening Zawodowca. http://treningzawodowca.pl/ksiazka/

 

Dorian Łomża

Dorian Łomża

Trener przygotowania motorycznego, trener personalny, instruktor kulturystyki i lekkiej atletyki