Sprzęt

HUMANTRAK

wrzesień 1, 2018 Brak komentarzy

W pracy ze swoimi sportowcami wykorzystuje wiele testów funkcjonalnych i motorycznych aby skutecznie sterować procesem treningowym. Zależy mi na zebraniu jak największej ilości informacji, które pozwolą mi stworzyć indywidualny profil motoryczny zawodnika. Jednym z narzędzi, które wykorzystuje do oceny funkcjonalnej jest HUMANTRAK.

HumanTrak to system, dzięki któremu możliwa jest dokładna ocena takich parametrów jak siła, równowaga, zakresy ruchu, asymetria czy obciążenia na stawy. Dokładność i powtarzalność systemu zwalidowana jest z uznawanymi za złoty standard w diagnostyce ruchu i sił – systemami Vicon i platformami dynamograficznymi Kistler.

 

HumanTrak daje trenerowi lub fizjoterapeucie kompleksowe informacje o jakości ruchu pacjenta i zapewnia postawienie szybkiej i dokładnej diagnozy praktycznie w każdych warunkach. System jest w pełni mobilny a wszystkie jego elementy mieszczą się w wygodnej i umożliwiającej bezpieczny transport walizce.

 

 

www.newlevelsport.pl

Nad dokładnością systemu HumanTrak czuwają specjalne sensory, które wyposażone są w 200Hz częstotliwość próbkowania (niezbędną podczas testów dynamicznych, takich jak wyskoki) i kamera, która identyfikuje 25 najważniejszych punktów na ciele człowieka i monitoruje ich ruch w 3 płaszczyznach. Całość dopełnia oprogramowanie analizujące dane i zapewniające komplet informacji na temat badanej osoby w przeciągu zaledwie kilku sekund.

 

Zachęcam do obejrzenia filmu, który prezentuje krok po kroku jak przygotować zawodnika do treningu siłowego. HumanTrak jest jednym z kluczowych elementów diagnostyki, który wykorzystuje w ocenie funkcjonalnej swoich zawodników.

Dorian Łomża

Dorian Łomża

Trener przygotowania motorycznego, trener personalny, instruktor kulturystyki i lekkiej atletyki